Per Aukštaitiją – su baidare: įsimintina ir turininga išvyka

Nusprendėte plaukti su draugais ar šeima baidarėmis? Palaukite, dar yra laiko persigalvoti! Ne? Patys kalti! Tuomet Jūsų laukia smagūs iššūkiai ir neužmirštami nuotykiai! Norite iš šios pramogos pasisemti kuo daugiau įspūdžių? Turime draugišką patarimą: pasirinkę norimą baidarių kelionės maršrutą, aplankykite pakeliui išsidėsčiusius įspūdingus gamtos ir etnografijos objektus. O tokių Aukštatijoje tikrai gausu. Tad sužinokite, planuokite, aplankykite ir džiaukitės turininga bei įsimintina kelione vandens keliu per pačias gražiausias Aukštaitijos vietas.

 

Pasiruoškite: realus prisilietimas prie senovės

 

Ar Jums, keliautojai, nelabai patinka muziejai? Nesijaudinkite, Jūs – vieni iš daugelio, kuriems eksponatai už stiklo ne itin patrauklūs. Todėl, greičiausiai, ir renkatės aktyvų poilsį. Juk nujaučiate, kad plaukiodami Aukštaitijos upeliais ir ežerais, iš arti pamatysite autentišką senovės palikimą, prisiliesite prie šiandien jau dažnai nepažįstamos praeities.

valtis ezere

Neregėtas kaimas ir lietuviškasis ,,Holivudas“

 

Tegul pirmoji stotelė būna Vaišnoriškė. Kas Jūsų laukia? Čia pamatysite tikrą, autentišką, etnografinį kaimelį. Jus pasitiks mediniai šiaudų stogais dengti nameliai, kuriuose iki šiol kvepia liepų medumi. Sako, kad šiose pasakiškai atrodančiose trobelėse kadais buvo sukamas skaniausias medus, kuris gydydavo ir kūną, ir sielą. Na, o šiandien Vaišnoriškė – išskirtinė galimybė kiekvienam pasivaikščioti nostalgija dvelkiančiame nemokamame muziejuje po atviru dangumi.

 

Ar prisimenate lietuvių filmą ,,Tadas Blinda“? Nepatikėsite, bet jo filmavimo aikštelė – Jums pakeliui. Tai Aukštaitijos nacionaliniame parke įsikūręs Šuminų kaimas. Jame ne tik galite pavaikštinėti Tado Blindos pramintais takeliais, bet ir užsukti į Žvejo namelį, kuriame įsitikinsite, kad žvejyba – rimtas ir sudėtingas užsiėmimas.

 

Vandens pramogų oazė po atviru dangumi

 

Beirkluodami baidarę, nuolat žvalgykitės, kad nepraplauktumėte pro Ginučius. Juk šis miestelis – tikra Aukštaitijos pažiba! Čia galite įkopti į Ginučių piliakalnį, įsiropšti į nuostabią panoramą atskleidžiančią apžvalgos aikštelę, o galiausiai – pasimėgauti vandens pramogomis. Ne, Jums pažįstamų vandens čiuožyklų nėra, tačiau Ginučių vandens malūno sparnai sukuria natūralias vėsaus vandens kaskadas, maloniai masažuojančias ir atgaivinančias visą kūną. Tikras SPA ritualas pavargusiems pečiams ir nugarai!

valtis

Jei Ginučių Jūsų maršrute nėra, užsukit į Pakretuonę – ir čia vandens pramogų iki soties! Už simbolinį mokestį galima palįsti po galingomis kaskadomis, jėgas išbandyti kovoje su upeliu krentančia reguliuojama vandens srove. O nuvargusių laukia ir jauki nakvynė senoviškai įrengtuose nameliuose.

 

Gamtos kūryba: turite tai pamatyti

 

Irklais sklaidydami Aukštaitijos vandenis, nuolat džiaugsitės gamtos draugija, atrasite nematytų vietų, patirsite išskirtinių įspūdžių. Tai gali pativirtinti bet kuris, pasiryžęs baidarių žygiui. Žinot, ką dar sako patyrę keliautojai? Verta bent trumpam palikti baidarę ir apsižvalgyti kiek tolėliau nuo kranto. Čia laukia pačios gamtos paruoštos staigmenos, paliekančios giliausius įspūdžius.

 

Nuo kalno ant kalno

 

Aukštaitijos nacionaliniame parke nepraleiskite progos įkopti į pūpsinčus piliakalnius, nuo kurių atsiveria vaizdžios panoramos. Plaukdami baidare pakeliui praplauksite Puziniškio piliakalnį, įsikūrusį dviejų ežerų pratakoje, arba galėsite įkopti į jau minėtą puikiai įrengtą Ginučių piliakalnį. Piliakalnių aplankymas – puikus užsiėmimas, padedantis pailsinti rankas nuo irklavimo ir pamiklinti kojas.

 

Žvilgnis į septynis ežerus

 

Jei buvote Ignalinos krašte ir nebuvote ant Ladakalnio, tuoj pat grįžkite atgal! Ladakalnis – 175 m aukščio kalnas, į kurį privalo įkopti kiekvienas keliautojas. Pasiekus kalno viršūnę, atsiveria unikalus vaizdas: prieš akis išdygsta septynių ežerų panorama. Tai vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje regimas toks reiškinys. Todėl Ladakalnį įrašykite į savo planą pirmu numeriu!

 

Na, o dabar – lapą ir pieštuką į rankas! Kuriame kelionės maršrutą, pasižymime įdomiausius Aukštatijos nacionalinio parko objektus ir šokame į baidares!

Įsimintinos ir turiningos kelionės vandens keliais!

Šakarvos valtinė jau 13 metų užsiima baidarių nuoma aukštaitijoje. Nuomojame kaimo turizmo sodybą, dažasvydžio įrangą, organizuojame vandens žygius.