Pirmyn baidare! Maršrutai ilgiesiems savaitgaliams

Bent kartą per metus esame palepinami ilguoju savaitgaliu. Jei toks „išpuola“ šiltuoju metų laiku, tai suskumbame planuoti išvykas, pramogas ir laisvalaikį gamtoje. Vienu dažniausių pasirinkimų tampa vandens pramogos, konkrečiai – plaukimas baidare. „Šakarvos valtinė“ baidarių gerbėjams siūlo vienos, dviejų, trijų ar net keturių dienų maršrutus. Išsamiau apžvelgsime trijų ir keturių dienų maršrutus, kurie yra puikus pasirinkimas ilgiesiems savaitgaliams.

baidar 2016,3

3 dienų maršrutai

Siūlomi net devyni pasirinkimai trijų dienų trukmės plaukimui baidare:

 • Būka–Žeimena–Švenčionėliai.

Kelionė pradedama nuo Uteno ežero, plaukiama pro etnografinius kaimus: Vaišnoriškę, Šuminus. Siūlome aplankyti Ilgasalę Baluošo ežere. Šioje saloje yra dar vienas ežeras – vienintelis ežeras ežere. Ginučiuose įrengta stovyklavietė, kurioje galima atsipūsti, o galbūt ir apsistoti pirmajai nakvynei. Toliau – Linkmenas, šalia kurio stūkso net trys piliakalniai. Toliau plaukiama pro Meironis, Šakarvą. Netoli Pakretuonės yra antroji stovyklavietė, kurioje siūlome apsistoti antrajai nakčiai. Trečiąją dieną praplaukiama Kaltanėnus, daug mažesnių gyvenviečių ir pasiekiamas maršruto finišas – Švenčionėliai.

 • Ginučiai–Žeimena–Liūlinė.

Pasirinkę šį maršrutą startuosite Ginučiuose. Toliau praplauksite Linkmenas, garsųjį Ladakalnį, Meironis ir Šakarvą, o netoli Pakretuonės įrengtose stovyklavietėje galėsite išsikrauti mantą nakvynei. Kitą dieną plauksite pro Kaltanėnus, o praplaukę Jusių gyvenvietę rasite puikią stovyklavietę antrajai žygio nakčiai. Paskutinę plaukimo dieną kairėje paliksite Švenčionėlius ir netrukus pasieksite Liūlinę.

 • Šakarva–Žeimena–Meškerinė.

Startuojama Šakarvoje, tuomet plaukiama šiek tiek Žeimenio ežeru, o netoli Pakretuonės kairėje pusėje bus puikus vandens malūnas. Plaukiama pro Kaltanėnus, Šakališkę, o netoli Luknos – puiki pirmajai nakvynei tinkama stovyklavietė. Jei ši stovyklavietė netinkama ar manysite, jog apsistoti nakčiai dar ankstoka, visai netoliese, šalia Buivydų, bus kita vieta poilsiui. Taip pat siūloma apsistoti Kaziuko sodyboje. Kitą dieną praplaukiama pro Švenčionėlius, o vakarop pasiekiama Liūlinė ir čia galima apsistot antrajai nakčiai. O trečiąją dieną praplaukiama Meškerinė ir netrukus finišuojama.

 • Aiseta–Kiauna–Žeimena.

Pasirinkę šį maršrutą startuosite Paeisetėje, plauksite pro Pakiaunį, Žvirbliškę, o šalia Kuklių išsikrausite mantą pirmajai žygio nakvynei. Kitą dieną užnugaryje paliksite Šakališkę, Jusius, o praplaukę Švenčionėlius rasite puikią stovyklavietę. Trečiosios dienos pavakarę už Liūlinės pasieksite finišą.

 • Kiauna–Šakarva–Ginučiai.

Plaukdami šiuo maršrutu startuosite Pakiaunyje ir plauksite link Žvirbliškės, tada pro Kūrinius iki Kuklių – netoli už jų rasite stovyklavietę. Kitą dieną netoli Šakališkės darysite staigų posūkį į kairę ir judėsite link Kaltanėnų ir iki Šakarvos, kurioje Jūsų lauks stovyklavietė antrajai žygio nakčiai. Paskutinę dieną plauksite pro Meironis, Linkmenas iki finišo – Ginučių.

 • Žeimena–Pabradė.

Šio baidarių maršruto startas yra Kaltanėnuose. Pirmąją žygio dieną praplaukiama pro Šakališkę, Jusius ir netoli Buivydų pasiekiama įsikūrusi stovyklavietė. Tai bus puiki vieta pirmajai nakčiai. Antrąją diena plauksite pro Švenčionėlius, Liūlinę, o vakarop pasieksite Žeimenos geležinkelio stotį, už kurios netoliese Jūsų lauks stovyklavietė. Paskutinę žygio baidarėmis dieną praplauksite Meškerinę, Pažeimenę ir pasieksite Pabradę.

 • Stirnė–Lakaja–Liūlinė.

Gražus Stirnių ežeras yra šio žygio baidarėmis startas. Toliau plaukiama pro Stirnę, o nepasiekus Lakajos apsistojama puikioje stovyklavietėje. Antrajai nakvynei puikiai tiks stovyklavietė, įrengta šalia Lakajos ežero. Trečiąją žygio baidarėmis dieną plaukiama pro Vilkaslastį ir po pietų pasiekiama Liūlinė – šio maršruto finišas.

 • Siesartis–Lakaja–Liūlinė.

Pasirinkę šį vaizdingą maršrutą startuosite netoli Molėtų besidriekiančiame Siesarčio ežere. Plauksite upėmis, labai didelę kelio dalį – ežerais, o nepriplaukę Lakajos gyvenvietės rasite puikią stovyklavietę. Kitą žygio baidarėmis dieną plauksite upe, o vakarop šalia Lakajos ežero rasite stovyklavietę, puikiai tiksiančią antrajai žygio nakčiai. Paskutinę maršruto dieną praplauksite Vilkaslastį ir finišuosite Liūlinėje.

 • Lakaja–Žeimena–Meškerinė.

Šio maršruto startas – netoli Lakajos gyvenvietės. Pirmosios žygio šiuo maršrutu dienos pavakarę, dar nepriplaukę Vilkaslasčio, rasite puikią stovyklavietę. Antrą dieną plaukiama link Liūlinė, netoli kurios yra antroji maršrute esanti stovyklavietė. O trečiąją dieną praplauksite Meškerinę ir finišuosite Pažeimenėje.

baidar 2016

Interaktyvi trijų dienų maršruto ažvalga

4 dienų maršrutai

Siūlomi trys pasirinkimai keturių dienų trukmės plaukimui baidare:

 • Būka–Žeimena–Žeimenos geležinkelio stotis.

Pasirinkę šį maršrutą startuosite nuo Uteno ežero, plauskite pro etnografinį Vaišnoriškės kaimą, praplauksite ir lankytinų objektų, pavyzdžiui, Ilgasakę, Trainiškio ąžuolą, taip pat Ginučius, piliakalniais garsėjantį Linkmeno kaimą. Toliau plauksite link Meironių, užnugaryje paliksite ir daugeliui puikiai žinomą Palūšę. Taip pat keliaudami pamatysite Šakarvą, Kaltanėnus, Švenčionėlius, o finišuosite už Liūlinės – šalia Žeimenos geležinkelio stoties.

 • Lakaja–Žeimena–Pabradė.

Startuojama netoli Lakajos gyvenvietės ir plaukiama link Vilkaslasčio. Toliau keliaujama pro Liūlinę link Meškerinės, o už Pažeimenės dar gerokai paplaukus pasiekiamas ir šio žygio baidarėmis maršruto finišas – Pabradė.

 • Aiseta–Kiauna–Žeimena–Pabradė.

Pasirinkę šį žygio baidarėmis maršrutą nuo Paeisetės pajudėsite link Pakiaunio, tada pro Žvirbliškę Šakališkės link. Gerokai nuplaukę užnugaryje paliksite Švenčionėlius ir judėsite link Žeimenos, pro Liūlinę link Meškerinė ir po kurio laiko finišuosite Pabradėje.

baidar 2016,2

Interaktyvi keturiu dienų maršruto ažvalga

Plaukimas baidare yra kupinas staigmenų, netikėtumų, nuotykių ir teigiamų emocijų. Aukštaitija garsi savo ežerais, kalvomis, miškais, todėl visi maršrutai savotiškai žavingi ir nenuobodūs.

skrajukas_final