Orai, pramogos, laikas: dar keli patarimai ketinantiems plaukti baidarėmis

Vasarai įsivažiuojant jau patyrėme kokie permainingi gali būti orai. Na, o kiek plaukiant baidarėmis svarbios sinoptikų prognozės, ar į jas reikėtų reaguoti pernelyg rimtai, kokiomis savaitės dienomis palankiausia plaukti ir kokiomis pramogomis pasilepinti po smagaus plaukimo, pabandysime aptarti šiame straipsnyje.

IMG_5121

Kiek patikima sinoptikų pateikiama informacija?

Deja, tenka pripažinti, kad sinoptikai ne visuomet pateikia tikslias orų prognozes. Tiksliau – kartais orai skiriasi netgi kardinaliai nei buvo prognozuota. Nieko nuostabaus, jei dieną, kurią turėjo būti šalta ir lyti lietus, gali maloniai kepinti saulutė ir nebūti nė mažiausio debesėlio. Gali nutikti ir atvirkščiai – sinoptikų numatytą giedrą dieną gali smarkiai ir be paliovos lyti. Kaip teigia patys sinoptikai, orų tiksliai prognozuoti jie negali ilgesniam nei trijų dienų laikotarpiui, tad jei baidarėmis plaukti ketinate šeštadienį, savaitės viduryje išvydę prastą savaitgalio orų prognozę nenusiminkite – viskas dar gali keistis, ir ne kartą.

Orų prognozių patikimumas – vos apie 50 proc. ar dar mažiau. O ar girdėjote posakį „blogo oro nebūna, būna tik bloga apranga“? Pasirinkus neperšlampančius drabužius ar kokybiškus lietpalčius, saugiai į specialius hermetinius maišus supakavus daiktus, nebus baisus nei pats stipriausias lietus. Jei šiek tiek ir sušlapsite, stovyklavietėje galėsite susikurti laužą, išsidžiovinti drėgnus drabužius ir batus. Jei ir užkluptų lietus, žinokite, kad lietinga išvyka dažnai dovanoja dar daugiau įspūdžių bei nuotykių. Taigi greitai prabėgančią vasarą išnaudokite vos pasitaikius progai ir nelaukite tobulo oro.

Savaitgalis ar darbo diena?

Daugelis, nors vasarą atostogauja, kelionėms renkasi savaitgalius. Jei tik yra galimybė, baidarėmis plaukite darbo dienomis. Kodėl? Pirma, pailsėsite, bus ramiau. Žmonių srautas vargina ne tik darbe, mieste, renginiuose, bet ir plaukiant upėse. Ypač daug baidarininkų sutiksite vasaros viduryje, kai daugelis lietuvių atostogauja ir ilgaisiais savaitgaliais. Plaukiant šiokiadieniais, tikėtina, bus mažiau baidarių kamščių, todėl niekas netrukdys mėgautis vaizdais ir aktyviu poilsiu.

valtis ezere

Antra, baidares šiokiadieniais dėl mažesnių plaukiančiųjų srautų galima išsinuomoti šiek tiek pigiau, pigiau gausite ir nakvynę kaimo turizmo sodybose. Be to, galėsite gauti ir patogesnes baidares, geresnę įrangą, kurios nespės išgraibstyti kiti plaukikai. Trečia, stovyklavietėse bus daugiau vietos, galėsite užsiimti vietą gražiausiose ir patogiausiose erdvėse.

Laukia ir smagūs namų darbai

Kad plaukimas baidarėmis būtų dar įsimintinesnis ir kupinas įspūdžių, sugalvokite pramogų, lauksiančių išlipus į krantą. Kokie žmonės – mėgstantys sportuoti, pasyvesni, nutrūktgalviai ar šeimos su mažais vaikais – sudarys jūsų komandą? Pagal tai parinkite ir pramogas. Universalu – pirtis ir vandens pramogos, ekskursijos į netoliese esančius muziejus, įvairius kultūrinius bei gamtinius objektus.

stovyklaviete

Pirtį galima išsinuomoti stacionarią nakvojant užsakytoje sodyboje, o į stovyklavietę gali būti atgabenama kilnojama pirtelė. Kitaip tariant, jei ne jūs vyksite į pirtį, tai pirtis atvyks pati. Ištroškusiems adrenalino tiks dažasvydis, nuotykių parkai – laipynės su skrydžiais per upes ir slėnius, orientaciniai ir kiti žaidimai ir t. t. Pasidairykite, kokios pramogos siūlomos netoliese jūsų maršruto ir suskubkite jas rezervuotis.

sakarvos skrajukas 2