Kelių dienų kelionė baidarėmis: planuojame nakvynės vietą ir pramogas

Šaltajam metų sezonui po truputį traukiantis, pats metas pradėti planuoti vasaros iškylas ir pramogas. Žiemos pabaiga ir pavasaris – metas, kai mažiau darbų, kai gamta – dar paniurusi ir pilka, o savaitgaliai dažniau leidžiami prie židinio ar jaukiai įsitaisius fotelyje su knyga.

Taigi galima susidėlioti vasaros planus ir bent vieną-du savaitgalius skirti turiningoms kelionėms baidarėmis. Ypač rekomenduojame maršrutus, kurių trukmė – 2-3 dienos. Populiariausias baidarių trasas aptarsime kituose straipsniuose, na o šįkart patarimai, kaip pasirengti turiningai ir įsimintinaiišvykai baidarėmis ir kokių pramogų dar galima suplanuoti.

Sodyba ar palapinė?

Planuodami baidarių išvyką su nakvyne, gerai apgalvokite, kur praleisite naktį. Dažnas variantas – turistai pasirenka nakvoti palapinėse specialiai įrengtose stovyklavietėse. Pliusai – tai kainuoja pigiau nei, pavyzdžiui, išsinuomoti kambarį. Yra ir keli nedideli minusai – tai nakvynė ant žemės, zvimbiantys uodai, sušlapę drabužiai po plaukimo ar užklupus lietui ir t. t. Tačiau tai leis patirti daugiau nuotykių ir tikrų stovyklautojų neišgąsdins. Pasistatę palapinę bet kur miške rizikuojate pažeisti stovyklavimo taisykles, tad ieškokite stovyklaviečių.

Siaurine-Lavyso-stovyklaviete-96210639

Tuo tarpu nakvodami sodyboje išvengsite rūpesčių, miegosite patogiose lovose, turėsite visus patogumus, pradedant švaria patalyne, sanitariniu mazgu, baigiant virtuvėle su indais ir visa reikiama buitine technika. Sodyboje galima žvejoti, žaisti tinklinį, ant grotelių kepti maistą, plaukioti valtele – kiekvienas tikrai suras ką veikti. Sodybose gausu pramogų mažiesiems, tad turiningas laisvalaikis – garantuotas.

Pirtelės

Mėgstantiems vandens malonumus, galima valandai ar keliomsišsinuomoti pirtelę ir atsipalaiduoti, atsipūsti, pasidalinti dienos įspūdžiais. Galime tik patvirtinti – po laukimo jų tikrai bus! Jei ketinate apsistoti sodyboje, pasidomėkite, ar čia nuomojama pirtis, kokie įkainiai ir užsakymo sąlygos. Geriausia pirtį užsisakyti iš anksto, likus bent mėnesiui iki planuojamos datos. Dažniausia šalia pirties būna ir ežeras arba tvenkinys. Galite išbandyti ir išsinuomoti mobilią pirtelę ant ratų, kurioje vienu metu tilps 4-6 žmonės. Tai kompaktiškas ir praktiškas variantas. Beje, į reikiamą vietą pirtis pristatoma jau iškūrenta ir paruošta naudoti.

Picture 030

Garsių vietos objektų lankymas

Kur beplauktumėte, tikrai bus ką aplankyti ir pasigrožėti. Plaukiant populiariaisiais maršrutais Ignalinos rajone, būtina aplankyti senuosius etnografinius kaimus, įspūdingą Ginučių vandens malūną, Ginučių piliakalnį ar Palūšės nacionalinį parką bei jame esantį įspūdingą Trainiškio ąžuolą. Į Ginučių malūną galima užsukti plaukiant, jei pasirinksite tam tikrus maršrutus. Geriausia susiplanuoti, kur vyksite, kad lankytini objektai būtų ne per toliausia nuo baidarių trasos ar vietos, kurioje ketinate nakvoti.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Dviračių nuoma

Patiems aktyviausiems ir nepavargusiems po intensyvaus irklavimo siūlome pamankštinti kojas – išsinuomoti dviračius. Tai pats geriausias būdas pakeliauti po apylinkes ir apžiūrėti vieną kitą vietos įžymybę. Dviračių nuoma Lietuvoje tampa vis populiaresnė. Norint pasivažinėti, nereikia per visą šalį gabentis dviračių – išsinuomoti juos kelioms valandoms asmeniui kainuoja ne daugiau nei 10eurų. Tad gero planavimo ir smagių įspūdžių!

 

sodybos skrajukas su valtim Esate energingi, entuziastingi ir jaunatviški? Nebijote iššūkių ir ekstremalių pojūčių? Tuomet visi kartu leiskitės į neužmirštamą žygį baidarėmis, o po jo iki paryčių linksminkitės specialiai Jūsų darbo kolektyvui suorganizuotame vakarėlyje kaimo turizmo sodyboje!